...
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور

نحوه گرفتن پروژه دلاری از لینکدین

نحوه گرفتن پروژه دلاری از لینکدین

از اونجایی که ما توی جامعه مدرن زندگی می‌کنیم و بیشتر کارها از طریق صفحات اجتماعی در دسترس قرار دارن، پیدا کردن پروژه و کسب درآمد از طریق این صفحات اجتماعی کار سختی نیست. یکی از بهترین پلتفرم‌ها برای کسب درآمد و دسترسی به کارآمدترین پروژه‌ها لینکدین به حساب میاد. استفاده از فرصت‌های شغلی و پروژه‌های موجود توی لینکدین یکی از بهترین روش‌ها برای کسب درآمد محسوب می‌شه.

تا چه حدی با این صفحه اجتماعی آشنایی دارین؟ لینکدین یه پلتفرم قدرتمند توی زمینه‌های شغلی مختلف مسحوب می‌شه که افراد حرفه‌ای برای اتصال به شبکه‌های شغلی متعدد و کشف فرصت‌های خاص شغلی از اون استفاده می‌کنن.

نگران نباشین شما هم می‌تونین یکی از همین افراد حرفه‌ای به حساب بیاین و پروژه‌ای متناسب با مهارت خودتون پیدا کنین. کافی است که طبق مراحلی که توی ادامه این راهنما ذکر می‌کنیم عمل کنین و از این منبع ارزشمند تامین پروژه‌های برتر نهایت بهره‌ارو ببرین. استراتژی‌های موثر زیادی برای استفاده از لینکدین یا برنده شدن پروژه‌های مختلف وجود دارن که به شما کمک می‌کنن روند حرفه‌ای خودتون رو گسترش بدین و به اهداف شغلی بهتری دست پیدا کنین.

برای ساخت پروفایل لینکدین چه اصولی رو باید در نظر گرفت؟
ساخت پروفایل لینکدین

لینکدین به عنوان یه پلتفرم مناسب برای افراد حرفه‌ای، ثبت شده تا بتونن به پیشرفت شغلی برسن و با سایر افراد ارتباط بهتر و موثرتری داشته باشن. برای اطمینان از ایجاد محیطی مثبت و حرفه‌ای، لینکدین مجموعه‌ای از قوانین و دستورالعمل‌هارو مشخص کرده که کاربران باید به اونها پایبند باشن.

برای ثبت‌نام در این شبکه اجتماعی باید قوانین کلیدی رو مورد بررسی قرار بدین تا بتونین حرکت موثری توی این پلتفرم داشته باشین و از سفر حرفه‌ای خودتون نهایت بهره‌ارو ببرین.

  • حرفه‌ای و صادق بودن: توی این پلتفرم حرفه‌ای بودن و رعایت اصول اولیه کسب و کارها اهمیت بالایی داره. نباید مثل اینستاگرام هر پستی رو بارگذاری کنین و مطالب متفرقه ارائه بدین. باید از نام واقعی خودتون استفاده و اطلاعات دقیق و درستی رو توی پروفایلتون ذکر کنین. عکس پروفایلتون حرفه‌ای و پسندیده باشه. از تصاویر نامناسب و غیرمعقول استفاده نکنین. پست‌های محترمانه بذارین و از درگیر شدن با سایر کاربران خودداری کنین و هیچ حرف نفرت‌انگیز و رفتار تبعیض‌آمیزی به کار نبرین.
  • رعایت حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها: از اونجایی که لینکدین به حریم خصوصی کاربرانش اهمیت می‌ده، دستور العمل‌هایی برای محافظت از اطلاعات شخصی در نظر گرفته. پس شما هم باید به حریم خصوصی دیگران احترام بذارین. قبل از به اشتراک گذاشتن یا استفاده کردن از اطلاعات دیگران رضایت اونا رو جلب کنین. از حریم خصوصی خودتون هم محافظت کنین.
  • اصالت و شفافیت داشتن: لینکدین اصالت و شفافیت در همه فعالیت‌ها رو تشویق می‌کنه. در نتیجه از لینکدین برای فعالیت‌های شخصی خودتون، کارهای غیر حرفه‌ای یا تبلیغات غیر مرتبط استفاده نکنین. در مورد سوابق حرفه‌ای، مهارت‌ها و تجربه خودتون شفاف باشین. ادعاهای نادرست می‌تونه به شهرت حرفه‌ای شما آسیب بزنه.
  • گزارش دادن رفتارهای نامناسب: در صورت مشاهده هر نوع نقض در قوانین و دستورالعمل‌ها به تیم لینکدین گزارش بدین. در نتیجه یه محیط امن و حرفه‌ای رو برای خودتون و سایر کاربران ایجاد خواهید کرد.

پروفایل لینکدین باید چه ویژگی‌هایی داشته باشه؟

ویژگی های پروفایل حرفه ای لینکدین

بعد از اینکه تمام اصول اولیه ساخت پروفایل توی لینکدین رو یاد گرفتین، زمان ساخت یه پروفایل با کیفیت می‌رسه. با ساخت این پروفایل می‌تونین فرصت‌های شغلی و پروژه‌های بیشتری برای خودتون مهیا کنین. با توجه به اینکه پروفایل لینکدین شما به عنوان یه ابزار قدرتمند برای جذب پروژه‌های جدید و نشان‌دهنده تخصص شما عمل می‌کنه باید برای ساختنش کمی حوصله و دقت به خرج بدین.

یه پروفایل با کیفیت و کامل می‌تونه تفاوت قابل توجهی در برنده شدن شما به وجود بیاره. توی بخش‌های بعدی استراتژی‌های کلیدی و مهم برای بهینه‌سازی پروفایل لینکدین و افزایش شانستون برای تضمین کسب پروژهارو بررسی می‌کنیم.

انتخاب یه عنوان حرفه‌ای

اولین چیزی که افراد توی مشاهده پروفایل شما می‌بینن، عنوان کسب و کارتون خواهد بود. پس باید عنوان مناسبی انتخاب کنید که تخصص شمارو به وضوح نشون بده و ارزشی که برای انواع پروژه‌های مرتبط قائل هستین رو برای کارفرماها روشن کنه.

توصیه می‌کنیم از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنین و پیشنهاد فروش یا ارائه خدمات منحصر به فرد خودتون رو برای جلب توجه به شکل خاصی بیان کنین. در این صورت بدون شک مشتریان بیشتری به پروفایل شما سر می‌زنن.

ارائه یه خلاصه جذاب و کامل

خلاصه پروفایل شما فرصتی برای ایجاد یه تاثیر قوی و ارائه تصویری فوری از مهارت‌ها، تجربیات و دستاوردهای مرتبط به پروژه‌ها خواهد بود. در نتیجه باید خلاصه‌ای مختصر و جذاب بنویسین که تخصص شمارو به نمایش بزاره، دستاوردهای شما رو برجسته کنه و ارزش کارهای شمارو نشون بده.

سعی کنین از لحن صمیمانه استفاده کنین و روی این موضوع تمرکز داشته باشین که چطوری می‌تونین مشتریان رو برای رسیدن به اهدافشون راهنمایی کنین یا چه خدماتی در اختیارشون بذارین.

به نمایش گذاشتن پروژه‌ها یا نمونه کارها

یکی از موثرترین راه‌ها برای برنده شدن در کسب یه پروژه، نمایش کارها و پروژه‌های گذشته است. یه بخش اختصاصی توی پروفایلتون درست کنین و نمونه‌هایی از پروژه‌های موفق خودتون رو توش قرار بدین. برای ارائه شواهد قابل درک از قابلیت‌های خودتون رو نشون دادن کیفیت کارتون می‌تونین از توضیحات، تصاویر و نتایج نهایی نیز استفاده کنین.

برجسته کردن مهارت‌های مربوطه

لینکدین به شما این امکان‌رو می‌ده تا مهارت‌های خودتون رو فهرست کنید و ارتباطات با کیفیت و مفید خودتون رو به نمایش بذارین. شما حتی می‌تونین مهارت‌های کلیدی مرتبط به پروژه‌های مورد نظرتون رو شناسایی کنین و اونا رو توی پروفایل خودتون اولویت‌بندی کنین.

از دوستان، همکاران و مشتریان قبلی خودتون بخواین که مهارت‌های شمارو تایید کنن چون این تاییدیه‌ها اعتبار شمارو افزایش می‌ده و در نتیجه تخصص شما تقویت می‌شه.

استفاده از محتواهای مختلف

تنها به محتوای متنی بسنده نکنید و برای اینکه خودتون به موفقیت‌های بیشتری برسین، از محتواهای ویدیویی یا تصویری هم استفاده کنین. لینکدین گزینه‌ای برای قرار دادن محتواهای مختلف داره که شما می‌تونین هر نوع نمونه کاری رو انتخاب و بارگذاری کنین. به خاطر داشته باشین، محتواهای بصری می‌تونن تجربه غنی‌تری برای مشتریان فراهم کنن تا درک بهتری از توانایی‌ها داشته باشن.

 

هشت استراتژی برای گرفتن پروژه از لینکدین

استراتژی برای گرفتن پروژه از لینکدین

خبر خوب اینکه لینکدین به تازگی بیشتر از قبل محبوب شده و در حال حاضر به عنوان یه پلتفرم پویا در دسترس کل دنیا قرار داره. این پلتفرم برای افراد حرفه‌ای و ماهر فرصت‌های متعددی ایجاد کرده تا شانس بیشتری برای دستیابی به پروژه‌ها داشته باشن و چشم‌اندازهای تجاری خودشون رو گسترش بدن.

با اجرای استراتژی‌های مناسب و موثر می‌تونین از شبکه گسترده و ویژگی‌های خاص لینکدین به منظور متمایز شدن از دیگران و جذب فرصت‌های بهتر شغلی استفاده کنین. در ادامه 8 مورد از اصلی‌ترین و کلیدی‌تری استراتژی‌های مربوط به دریافت پروژه از طریق لینکدین رو بررسی می‌کنیم.

با استفاده از این استراتژی‌ها شما می‌تونین به پروژه‌های موفقیت‌آمیز زیادی دست پیدا کنین و در نهایت شغل و کسب و کار حرفه‌ای خودتون رو به سمت بالاتری سوق بدین.

مخاطب هدف یا مسئول پروژه مورد نظر خودتون رو بشناسین

قبل از اینکه به لینکدین وارد بشین، شناسایی پروژه‌های متناسب با مهارت و حرفه شما و افراد مسئول این پروژه‌ها امری بسیار مهم خواهد بود. بهتر است صنایع، شرکت‌ها و افرادی رو که با تخصص و حرفه شما یا نوع پروژه مورد نظرتون همخونی دارن رو تعیین کنین و در نظر بگیرین.

براساس این اقدامات اولیه و شناسایی موضوعات مورد نظر می‌تونین روند حرکت خودتون رو تنظیم کنین و تنها بر روی تعامل با افراد مناسب تمرکز داشته باشین. در این صورت زودتر به نتیجه مطلوب خودتون دست پیدا می‌کنین.

پروفایلتون رو طبق پروژه‌های مورد نظرتون بهینه کنین

توجه داشته باشین، پروفایل لینکدین شما به عنوان کارت ویزیت دیجیتال شما عمل می‌کنه از این رو بهینه‌سازی این کارت ویزیت به شما کمک می‌کنه فرصت‌های مرتبط با کسب و کار خودتون رو راحت‌تر پیدا کنین. این رزومه دیجیتال بیانگر برند حرفه‌ای شما خواهد بود پس از به روز بودن کامل اون مطمئن بشین.

شما تنها از طریق همین پروفایل می‌تونین مهارت‌ها و تخصص‌های به روز خودتون رو به نمایش بذارین تا در نهایت پروژه‌های مرتبط به کسب و کارتون رو به دست بیارین. برای بهینه کردن پروفایل خودتون توی لینکدین بهتر است که عناصر کلیدی زیر رو در نظر بگیرین:

  • یه عنوان قانع‌کننده و مناسب برای حوزه تخصصی خودتون در نظر بگیرین
  • از مهارت‌ها، تجربه‌ها و دستاوردهای مرتبط به پروژه‌ها به طور خلاصه مطلبی تهیه کنید
  • از پروژه‌های گذشته‌اتون به طور مفصل تعریف کنید و نتایج و تاثیرات اون پروژه‌ها رو برجسته‌ نشون بدین
  • به منظور افزایش قابلیت پیدا شدن در جستجوهای لینکدین از کلمات کلیدی مرتبط در پروفایل خودتون استفاده کنید

شبکه سازی قوی در لینکدین

یکی از موثرترین اقدامات مربوط به کسب پروژه در لینکدین ایجاد یه شبکه قوی است. در واقع شما باید با متخصصان صنعت مورد نظر خود، مشتریان بالقوه، مدیران پروژه‌های مختلف و افراد تاثیرگذار بر روی این روابط ارتباط برقرار کنین تا شبکه قوی خودتون رو به راه بندازین.

در ادامه بهتر است با محتوای اونها درگیر بشین، در بحث‌های مربوط به کار اونها شرکت کنین و در نهایت ایده  و بینش ارزشمند خودتون رو ارائه بدین. به طور کلی ایجاد روابط معنادار و ایجاد یه شبکه قوی می‌تونه منجر به دریافت و برنده شدن پروژه مورد نظرتون بشه.

به زبان دیگه شما باید به طور استراتژیک شبکه ارتباطی خودتون رو گسترش بدین تا شانستون برای یافتن فرصت‌های مربوط به پروژه‌ها بیشتر بشه.

تخصص خودتون رو به نمایش بزارین

به طور دائم محتواهایی ارزشمند و مفید در مورد کسب و کار یا مهارت خودتون به اشتراک بذارین تا خودتون رو به عنوان یه متخصص توی زمینه حرفه‌ای مورد نظر معرفی کنین. برای مثال شما می‌تونین یه سری مقالات مرتبط منتشر کنین، پست‌های جذاب بسازین و در بحث‌های مرتبط به حوزه تخصصی خودتون شرکت کنین.

در این صورت با نشون دادن دانش و تخصص خودتون می‌تونین توجه مشتریان بالقوه یا شرکای پروژه‌ها رو به سمت خودتون جلب کنین. حتی ممکن است افراد نیازمند به مهارت شما خودشان به سمت شما کشیده بشن. شما برای این کار حتی می‌تونین ویدئوهای مرتبط درست کنین و به اشتراک بذارین.

در ضمن بد نیست که بینش، نکات و راه‌حل‌هایی ارائه بدین که به چالش‌های رایج پیش‌روی مخاطب هدفتون سروسامون بده. با این کار شما به عنوان یه منبع یا مرجع قابل اعتماد شناخته می‌شین و توجه بسیاری از مشتریان و شرکای پروژه به سمت شما معطوف می‌شه.

با شبکه‌های مرتبط به کسب و کار خودتون ارتباط برقرار کنین

به گروه‌ها و جوامعی در لینکدین بپیوندین که با صنعت یا حوزه تخصصی شما همسو باشن. در بحث‌های مربوطه شرکت کنین، تخصص خودتون رو به اشتراک بذارین و راه‌حل‌هایی برای مشکلات اونا مطرح کنین تا اعضای گروه‌های بزرگ‌تر با شما بیشتر آشنا بشن.

مشارکت فعال در این حوزه‌ها می‌تونه به شما کمک کنه تا روابط قوی‌تری برقرار کنین، شبکه‌ خودتون رو گسترش بدین و دید بهتری از مشتریان بالقوه و مدیران پروژه پیدا کنین. به زبان ساده منتظر نباشین تا پروژه خودش به سمت شما بیاد. بهترین روند، تعامل با شرکای پروژه‌ها است.

صفحه شرکت مورد نظر خودتون رو دنبال کنین، در مورد پست‌های اونا نظر بدین و در نهایت با ارسال پیام‌های شخصی علاقه خودتون رو به همکاری در این پروژه‌ها بیان خواهید کرد. با ایجاد این ارتباطات و نشون دادن اشتیاق خودتون می‌تونین درهای جدیدی به سوی فرصت‌های پروژه باز کنید.

از صفحات جستجو و کاریابی لینکدین استفاده کنین

خوشبختانه لینکدین یکی از پلتفرم‌های پیشرفته است که قابلیت‌های زیادی داره و یکی از همین قابلیت‌ها امکان جستجوی پیشرفته برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی و پروژه‌های متناسب با مهارت‌ها و علایق شما است. برای مثال می‌تونین از کلمات کلیدی مرتبط، فیلترها و تنظیمات ویژه این صفحه اجتماعی برای محدود کردن جستجوی خودتون استفاده کنین.

علاوه بر این تنظیمات، می‌تونین از بنرهای شغلی توی لینکدین کمک بگیرین و برای شرکت‌های پروژه محور پیشنهاد خودتون رو بفرستین. همچنین می‌تونین نوتیفیکشن این بنرهارو روشن کنین تا هر وقت پیشنهاد جدیدی اعلام شد بتونین خیلی سریع مطلع بشین.

توی لینکدین خیلی فعال باشین

اگه قصد دارین از توی لینکدین پروژه پیدا کنین، باید خیلی فعال باشین و دائم در مورد پروژه مورد نظرتون جستجو کنین. نباید منتظر باشین تا فرصت‌ها یا پروژه‌ها خودشون به سراغ شما بیان. این شما هستین که باید یه برنامه مشخص داشته باشین و برای رسیدن به پروژه مورد نظرتون تلاش کنین.

توصیه می‌کنیم با شرکت‌ها و افرادی که ممکن است مشتریان بالقوه یا شرکای پروژه به حساب بیان، تعامل فعالانه داشته باشین. هر چه فعالیت بیشتری توی لینکدین داشته باشین امکان موفقیت شما توی دریافت پروژه بیشتر خواهد بود. با این فعالیت جدی توی لینکدین درهای جدیدی به روی شما باز می‌شه که می‌تونین پروژه‌های خوبی رو برای خودتون پیدا کنین.

از توصیه‌های سایر افراد حاضر توی لینکدین استفاده کنین

همیشه کمک گرفتن از تجربه‌های دیگران تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین شما هم می‌تونین از افراد حاضر توی لینکدین، همکاران خودتون یا شرکای پروژه‌های مورد نظرتون کمک بگیرین. بیشتر سعی کنین از افرادی توصیه بگیرین که با مهارت و اخلاق کاری شما هماهنگ هستن.

شاید با کمک توصیه‌های افراد مجرب بتونین اعتبارتون رو افزایش بدین و در نتیجه برای مشتریان بالقوه و مدیران پروژه جذاب به نظر برسین. حتی می‌تونین با بعضی از این افراد ارتباط بگیرین و به طور مستقیم بگین که دنبال پروژه می‌گردین. از این طریق هم می‌تونین شانس خودتون رو برای دریافت پروژه توسعه بدین.

نتیجه گیری

لینکدین فرصت‌های زیادی برای حرفه‌ای‌ها فراهم می‌کنه تا پروژه‌های مرتبط با نیازشون پیدا کنن و کسب و کارشون رو توسعه بدن. شما هم با کمک استراتژی‌هایی که توی این مقاله ذکر شد می‌تونین به موفقیت‌های بزرگی توی این روش دست پیدا کنین. کافی است که این استراتژی‌هارو به کار ببرین، از قدرت لینکدین استفاده کنین تا دنیایی مملو از پروژه‌های جدید روبه روی شما قرار بگیره.

در نهایت اینکه لینکدین رو دست کم نگیرین و البته زود هم ناامید نشین. برای رسیدن به یه پروژه قابل قبول از لینکدین باید سخت‌کوش باشین و فعالیت خودتون رو توی این صفحه اجتماعی به حداکثر برسونین. در ضمن باید با افراد مختلف ارتباط بگیرین و سعی کنین که از توصیه‌ها و راهنمایی‌های اونها نهایت استفاده‌ارو ببرین تا به نتیجه مطلوب خودتون برسین.

نویسنده:

یک نظر بنویسید