...
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور

دلایل اهمیت استخدام فریلنسرها

دلایل اهمیت استخدام فریلنسرها

فریلنسرها یا دورکارها اغلب متخصص هایی هستن که بدون استخدام بودن توی شرکت خاصی به صورت پیمانکاری و پروژه‌ای کار می‌ کنن.

کارفرماها در صورتیکه پروژه های خودشون رو به فریلنسر ها برون سپاری کنن دیگه مجبور نیستن هزینه‌های که مربوط به استخدام کارمند رسمی رو پرداخت کنن جدا از بحث مالی با توجه به رقابت بالایی که بین فریلنسر ها بابت گرفتن پروژه وجود داره، معمولا فریلنسرها همچنین اغلب فریلنسر به دلیل رقابتی که بین آنها وجود دارد حرفه‌ ای و کاردان هستند.

فریلنسرهای ماهر برای کارفرمایان خیلی ارزشمندند. بسیاری از شرکت‌ های موفق، موفقیت خود را مدیون فریلنسرها هستند، زیرا بدون‌ آنها موفقیت شرکت‌ها امکان پذیر نبود.

صرفه جویی در هزینه و زمان با فریلنسرها

شرکت شما ممکنه نیاز به یک طراح گرافیک داشته باشه. اگه بخواهید که یک نیرو متخصص و باتجربه استخدام کنید به ازای ۴۰ ساعت کاری که در هفته باید پر کنه شما موظف هستید که حقوق و بیمه طراح رو کامل پرداخت کنید. البته خیلی از اوقات میزان حجم کاری طراح گرافیک خیلی کمتر از میزان ساعت کاری هست و عملا شما با صرف هزینه بیشتر دارید کار ها رو پیش می برید.

اما در جریان باشید که استخدام یک طراح گرافیک حرفه‌ای در حالت پیمانکاری یا فریلنسری میتونه تغییر و تحولات بزرگی توی شرکتتون با هزینه به نسبت خیلی کمتر و توی زمان کوتاه‌ تر ایجاد کند. شاید براتون جالب باشه که شرکت نایکی برای طراحی لوگوی خودش از یه فریلنسر استفاده کرده.

تعداد زیادی فرینلسر ماهر توی حوزه های مختلف مثل برنامه نویسی، تولید محتوا، طراحی گرافیک، بازی سازی وجود داره که میتونید با همکاری باهاشون توی هزینه و زمان صرفه جویی کنید، اما با این حال خیلی از شرکت‌ های بزرگ و کوچیک، قدیمی یا نوپا همچنان اعتقاد دارن که باید نیرو استخدام کنن و به قول خودشون بالای سر کار باشن و حضور توی شرکت رو اجباری میدونن.

بهره گیری از خلاقیت فریلنسرها

اگر امیدوارید که توی این دوره زمونه کسب و کارتان رونق داشته باشه، باید با همان احترام و ملاحظاتی که به کارمندهای تمام وقت ارائه میدید با فریلنسرها رفتار کنید. برخلاف تصور عامه، خیلی از پیمانکاران مستقل (فریلنسرها)، شغل تمام وقت نمیخوان و دنبال آزادی توی کار هستن و انعطاف پذیری کار رو دوست دارن.

این موضوع باعث می‌شه که آنها خلاقیت و پویایی خودشون رو همچنان حفظ کنند، همین نکته خلاقیت پویای این افراد هست که باعث رونق کسب کار شما هم میشه. اما در صورتی که با آنها غیر حرفه‌ ای رفتار بشه این خلاقیت از بین میره و این کسب و کار شماست که متضرر میشد.

هرچقدر فریلنسر تخصص و مهارت بالاتری داشته باشه پروژه‌‌های خوبی بهشون پیشنهاد میشه و طبیعتا اگه شما رفتار مناسبی با فریلسنر نداشته باشید به سادگی با شخص دیگه‌ی کار می کنن و اینجاست که نداشتن اخلاق و رفتار حرفه ای با فریلنسر‌ها، باعث ایجاد تاخیر تحویل به موقع پروژه ها میشه. شرکتهایی که نتونن به صورت حرفه ای با فریلنسرها رفتار کنند در نهایت خودشون متضرر میشن. این امر باعث میشه وجهه خوبی توی بازار فریلنسر ها پیدا نکنید و افراد متخصص کمتری راغب بشن تا با شما وارد همکاری بشن.

 

چگونه شرکت ها می توانند در اقتصاد و فضای کسب و کار پر از رقابت امروزه رشد کنن؟

چگونه شرکت موفقی داشته باشیم؟

 

برون سپاری پروژه به فریلنسرها


استفاده از کارمندان دورکار و فریلنسر میتونه علاوه بر کاهش هزینه های نیروی انسانی باعث ایجاد خلاقیت و پویایی توی شرکت شما بشه. برای استفاده بهینه از فریلنسرها نکات زیر رو حتما رعایت کنید:

  • تلاش کنید تا از ابتدا انتظارات و اهداف خودتون رو کامل و شفاف تعیین کنید.
  • مهارت و تخصصی که فریلنسر به جهت انجام پروژه نیاز داره رو مشخص کنید.
  • نمونه کارهای فریلنسر رو به دقت بررسی کنید و از تناسب مهارت های فریلنسر با پروژه اطمینان حاصل کنید
  • تا جایی که ممکنه پروژه خودتون رو با جزییات ثبت کنید و مشخص کنید که وظیفه فریلنسر دقیقا چیه؟
  • شاخص های کلیدی عملکرد و نحوه گزارش دهی رو با هم ازقبل طی کنید تا خدایی نکرده سوتفاهم ایجاد نشه
  •   ارتباط صحیح و دوستانه با فریلنسر برقرار کنید.
  •   کارمندهای مربوطه برای همکاری با فریلنسرها، چه کسانی هستند؟ اجرای این موارد از طریق گفتن ساده پشت تلفن وسوسه کنندهست ولی حتما یه جلسه آنبردینگ on boarding داشته باشید و یا با نوشتن ایمیل و معرفی افراد مختلف به همراه جایگاه شغلی توی شرکت و سطح دسترسی هایی که دارن و ارسال راه های ارتباطی باهاشون کمک میکنه که همون ابتدا همه چی واضح باشه.

کمک به رشد فریلنسرها کمک به رشد خودتان است

 

همیشه دنبال این باشید که فریلنسری رو پیدا کنید که مطمئن هستین که نیروی متخصص و متعهدی هست و وقت مناسبی رو روی پروژه میزاره و اینکه حتما ازش بخواید تا با نوشتن یه پروپوزال کامل قبل از اجرای پروژه شما رو در جریان بذاره که دقیقا چه کارهایی رو قراره انجام بده.

توی فرایند همکاریتون با فریلنسر اگه متوجه شدید که فریلنسر متخصصی رو استخدام کردید حتما سعی کنید که فریلنسر رو  به بقیه همکاراتون هم معرفی کنید.

اگه شما تصمیم گرفتید که بنا به نیازهای کسب و کار شما مثل تولید محتوا ، تبلیغات دیجیتالی و بازاریابی اینترنتی  با یک فریلنسر وارد همکاری باشید شفافیت کاری رو حتما اولیت درنظر بگیرید و اگر آنها کاری رو خوب انجام ندادند، تلاش کنید تا به وضوح ارتباط برقرار کنید که انتظارات شما چه چیزی بوده و کجا کوتاهی کردن.

شفافیت میتونه به رشد فریلنسرها و پروژه کمک کنه. در این صورت با شما ارتباط صمیمی‌تری خواهند داشت و احتمال کمتری داره وجود داره که کارفرمای دیگه‌ای رو به شما ترجیح بدن.

اولویت های فریلنسرها را دریابید

نیازها و اولویت های هر فریلنسر متفاوت از بقیه فریلنسرهاست. برخی بیشتر نگران پرداخت سریع هستند، در حالی که برخی دیگر دنبال افزایش مهارت‌هاشون با انجام پروژه های متفاوت هستن و انجام پروژه شما رو بیشتر فرصتی برای پیشرفت حرفه ای خودشون میدونن. نکته اصلی ایجاد روابط دوستانه با فریلنسرهای شماست و گوش دادن به نیازهای فریلنسرها میتونه تغییر دهنده بازی باشه.

 

در نهایت…

در نهایت، اگر نتیجه‌ی خوبی از کار با فریلنسرها به دست آورده اید و به دنبال راه هایی برای استقبال، قدردانی و احترام به آنها هستید. پس در مسیر صحیحی قرار دارید. اگر با فریلنسرها مانند یک بخش با ارزش و البته گسترده برای تیم خود رفتار کنید، می توانید فهرست پیمانکاران پروژه ای معتبر و با انگیزه را برای خود تهیه کنید. که بتوانند شرکت شما را برای سالهای آینده غنی سازند.

 

 

 

نویسنده:

یک نظر بنویسید