...
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور

5 کابوس بزرگ فریلنسرها

5 کابوس بزرگ فریلنسرها

فریلنسری لزوما آن چیز ایده آلی که تعریف میشود نیست و واقعیت دنیای فریلنسرها با چالش های زیادی پیش رو هست. در این مطلب ما 5 کابوس بزرگ فریلنسرها را بررسی میکنیم.

1-راضی نگه داشتن مشتری و گرفتن پروژه برای فریلنسر ها

کسب پروژه، با اختلاف زیاد، رایج ترین چالش در جامعه فریلنسری است. درادامه به جندین روش برای راضی نگه داشتن مشتری ها و گرفتن پروژه اشاره میکنیم
بامشتری های قبلی درارتباط باشید:
برای اینکه همیشه به دنبال مشتریان جدید نباشید، مطمئن شوید که با کسانی که در حال حاضر با آنها کار می کنید، روابط پایدار برقرار می کنید. اکثر فریلنسرهای موفق مشاغل تکراری را از یک مشتری دریافت می کنند.
فعال بودن در شبکه های اجتماعی:
فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای تامین پروژه‌ها و جذب مشتریان در سال 2021 است. این کار هم برای شبکه‌سازی و هم برای نشان دادن مهارت‌های شما به عنوان یک فریلنسر عالی است.
در ارتباط بودن با بقیه فریلنسرها:

سعی کنید با بقیه فریلنسر ها رابطه قوی ای داشته باشید و تردیدی در معرفی کردن انها به برخی از مشتری هاتون نداشته باشید مطمئن باشید یک روز این لطفتونو جبران میکنن همچنین در انجام پروژه ها میتونید از انها کمک بگیرید

 

2-تعادل برقرار کردن بین زندگی و کار فریلنسری

زندگی شخصی خیلی از فریلنسرها به دلیل زمان کاری زیادشان در خطر قرار میگیرد همچنین اوایل کار پروژه گرفتن سخت تر است و باید ساعت های بیشتری کار کنید تا اعتماد مشتری را کسب کنید پروژه دریافت کنید ولی با این حال نباید از زندگی شخصی خود غافل شوید.
به عنوان یک فریلنسر، باید نه گفتن را یاد بگیرید و زمانی که نمی توانید کار را انجام دهید، ان را رد کنید.
خواب خود را قربانی نکنید در کنار دوستان و خانواده خود باشید تا همیشه بتوانید به عنوان یک فریلنسر به کسب و کار خود ادامه دهید. لازمه یک فریلنسر بودن داشتن سلامت جستی و روحی است و این با تمام وقت کار کردن محقق نمیشود.

3-به روز بودن دانش فریلنسر

به عنوان یک فریلنسر همیشه باید دنبال یادگیری باشید و مهارتهایتان را افزایش بدید تا پروژه های بیشتری سمت شما بیاد وهمچنین اکتفا کردن به همان مهارت فعلیتان کافی نیست و قطعا دراینده نسخه به روز تر از مهارتی که شما دارید معرفی میشود. بنابراین همیشه سعی کنید در پی یادگیری تکنولوژی های جدید باشید و همیشه خود را به روز نگه دارید.

4-بیشترین بهره وری در کار فریلنسری

راه‌های زیادی برای مبارزه با تنبلی‌تان وجود دارد و باید به دنبال راهی باشید که بهترین کارایی را برای شما داشته باشد.
کار کردن کردن در مکانی که افراد دیگر در ان حضور دارند انگیزه بیشتری برای کار کردن به شما میدهد میتوانید از مکان هایی مانند کتابخانه هم برای محیط کارتان استفاده کنید.
بهترین راه برای اینکه بفهمید چگونه می توانید نظم و انضباط خود را حفظ کنید این است که چیزهای مختلف را امتحان کنید. اگر می بینید که کارها درست پیش نمیرود، روند را تغییر دهید.
چیزی که بیشتر از هرچیزی حواس شمارا پرت میکند شناسایی کنید و تا حد امکان ان را قطع کنید.
در ادامه چندین راه برای افزایش بهره وری را معرفی میکنیم.
یک to-do لیست ایجاد کنید:
وظایف خود را اولویت بندی کنید و روز خود را از قبل برنامه ریزی کنید تا همه چیزهایی که باید در روز کاری خود انجام دهید را درک کنید.
:Time-tracking
اگر به صورت ساعتی با مشتریان کار می کنید، ممکن است مشتری از شما بخواهد که از ابزار ردیابی زمان خاصی مانند Toggl یا TimeDoctor استفاده کنید.سعی کنید با این پلتفرم ها بیشتر آشنا شوید!

5-فریلنسر ها و چالش حسابداری

حسابداری همچنین به عنوان یک چالش بزرگ برای 21٪ از فریلنسرها ذکر شد. این معمولاً یکی از وظایفی است که فریلنسرها ترجیح می دهند برون سپاری کنند.
با این حال، می‌توانید یکی از برنامه‌های حسابداری متعددی را که برای فریلنسرها در دسترس است نیز بررسی کنید. بسیاری از آنها به فریلنسرها اجازه مدیریت زمان و هزینه ها را می دهند، که می تواند باعث صرفه جویی در زمان شود. برخی از گزینه های نرم افزارهای بین المللی حسابداری که میتوان از آنها در فریلنسری بهره گرفت:
Bonsai | Quickbooks | Freshbooks | Zipbook

 

اگر شما هم تجربه کار فریلنسری را داشته اید و با چالش هایش آشنا هستید، برای ما در کامنت ها نظر خود در این خصوص را بنویسید. 🙂

نویسنده:

برچسب:
یک نظر بنویسید