...
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور

دلایل محبوبیت فریلنسری در جوانان

دلایل محبوبیت فریلنسری در جوانان

میانگین سنی فریلنسرها در ایران و جهان

میانگین سنی فریلنسرها توی ایران و جهان تقریباً یکسانه و بین 25 تا 35 سال تمایل بیشتری به فریلنسری وجود داره. این امر نشان می‌دهد که فریلنسری در میان جوانان محبوبیت بیشتری دارد.

طبق یک نظرسنجی که در سال 2022 توسط Upwork انجام شد، میانگین سنی فریلنسرها در جهان 33 سال است. این نظرسنجی نشان داد که 40 درصد از فریلنسر‌های جهان بین 25 تا 35 سال سن دارند. 30 درصد فریلنسر‌ها بین 35 تا 45 سال سن دارند و 30 درصد نیز بالای 45 سال سن دارند.

توی ایران هم طبق یک نظرسنجی که سال 1401 توسط مرکز آمار ایران انجام شد، که دقیقا با آمارهای بین المللی تناسب داره ولی با این تفاوت که میانگین سنی فریلنسرها توی ایران 29 سال هست و درواقع فریلنسرهای ایرانی از سنین کمتر وارد بازار کار میشن و جوان‌تر از فریلنسرهای خارجی هستن.

میانگین سنی فریلنسرها

دلایل محبوبیت فریلنسری

دلایل مختلفی برای محبوبیت فریلنسری در میان جوانان وجود دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل، استقلال و انعطاف‌پذیری فریلنسری است. فریلنسر‌ها می‌توانند خودشون زمان و مکان کار رو انتخاب کنن و در واقع، خودشون رئیس خودشون هستن. این امر برای جوانانی که دنبال آزادی و استقلال هستن، خیلی جذاب میتونه باشه.

دلیل دیگه ای که باعث محبوبیت فریلنسری شده، فرصت‌های شغلی بیشتر است. در دنیای امروز، فرصت‌های شغلی فریلنسری بیشتر از گذشته شده است. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور اینترنت، افراد می‌توانن از هر نقطه‌ای از جهان با کارفرماهایی مختلف همکاری کنن. این امر برای جوانانی که به دنبال کار در حوزه‌های خاص هستند، خیلی مفید و خارق العادس.

در نهایت، درآمد بیشتر هم یکی از دلایل علاقه مندی جوانان به سبک کاری فریلنسری میتونه باشه. فریلنسر‌ها می‌تونن با افزایش مهارت‌ها و دانش خودشون، درآمد بیشتری نسبت به کارمندای معمولی کسب کنند. این امر به خصوص برای جوانانی که به دنبال کسب درآمد بیشتر هستند، جذاب بالاتری داره.

البته، فریلنسری هم مثل هر کار دیگه‌ای، چالش‌های خاص خودش رو داره. به عنوان مثال، فریلنسر‌ها باید خودشون رو برای مدیریت زمان و کارآمد بودن آماده کنن. همچنین، باید بتونن با مشتری های مختلف ارتباط موثری برقرار کنن و در رقابت با سایر فریلنسر‌ها موفق‌تر عمل کنن.

در مجموع، فریلنسری یک گزینه جذاب برای جوانانی‌ هست که دنبال آزادی، انعطاف‌پذیری و درآمد بیشتر هستن. با این حال، قبل از تصمیم‌گیری برای فریلنسری، باید چالش‌های فریلنسری رو هم در نظر بگیرید.

 

 

نویسنده:

یک نظر بنویسید