...
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور
Uplance | آپلنس
شتاب دهنده صادرات اینترنت محور

مهمترین فاکتور استخدام فریلنسر چیست؟

مهمترین فاکتور استخدام فریلنسر چیست؟

در انتخاب فریلنسر ارزان دقت کنید

پیشنهاد کاری با قیمت پایین بعضی از  فریلنسرها ممکنه که شما رو وسوسه کنه تا باهاشون وارد همکاری بشید، ولی باید توجه داشته باشیم هیچ ارزانی‌ای بی دلیل نیست. البته گاها ممکنه فریلنسرهای کم تجربه تر و تازه کار به قصد ساخت رزومه حاضر به انجام دادن پروژه ها با قیمت کمتر باشن. ولی باید توجه داشت که کار کردن با فریلنسرهای کم تجربه ریسک هایی همراهش داره.

در ادامه به برخی از معایب استخدام فریلنسر ارزان برای ارائه انواع خدمات دورکاری اشاره میکنیم:

کیفیت کار

طبق یک حساب سرانگشتی اگر به هر کاری بودجه کمی اختصاص دهید، احتمال رسیدن به نتایج بی کیفیت خیلی بیشتر از چیزی هست که فکر میکنید. اگه دنبال بهترین نتایج توی کسب و کارتان هستید، پس کیفیت رو فدای قیمت نکنید، چون تقاصش رو در آینده پس خواهید داد.

لوگوی زشت، طراحی غیر حرفه‌ای، تولید محتوای بی کیفیت، ترجمه گوگل ترنسلیتی و غیر اصولی و سایر پروژه‌های فریلنسری نامطلوب،‌ هیچ ارزش افزوده‌ای برای کارتان به همراه نداره.

نتیجه کار با فریلنسر ارزان قیمت

زمان

خیلی وقتها بودجه کم باعث میشه تا فریلنسرها تحت فشار قرار بگیرن و پروژه‌ها رو توی زمان مقرر تحویل ندن! پس این کمبود بودجه روی کسب و کارتان اثر نامطلوبی میتونه داشته باشه. هیچ کسی نمی‌تونه فریلنسرها رو وادار به انجام کار کند. چون بلافاصله در صورت برآورده نشدن نیازهاشون به سمت کارفرمای دیگه‌ای میرن.

روابط بین فردی

فریلنسرهای ارزان توی بازه‌های زمانی مختلف و بر اساس محتوای کاری، عملکرد متفاوتی دارن. این امر لزوماً به معنای داشتن بهترین روابط بین فردی نیست. پس قبل از استخدام فریلنسرهای ارزان، نمونه کارهاشون رو بررسی کرده و در صورت نیاز با تمام وقت کردن پروژه به صورت رو در رو یا آنلاین با اونها ارتباط برقرار کنید.

مهارت‌ها

بعضی از کارها نیازمند مهارت‌های خاصی برای گرفتن بهترین نتیجه هستیم،‌مثلا استفاده از تکنولوژی و فریم ورک خاصی برای حل مشکلی که باهاش مواجه شدیم، حالا اگه ارزان‌ترین پیشنهاد را می‌پذیریم باید اینو درنظر داشته باشیم که شاید مهارت این فریلنسرها فراتر از محتوای رزومه یا پروفایلشون نره و توی چالشهایی که توی ادامه کار ممکنه پیش بیاد به مشکل بر بخوریم. برای اطمینان از مهارت مطلوب، از آنها کار آزمایشی بخواهید تا از میزان مهارت‌هاشون اطمینان پیدا کنید. هیچ وقت فقط به نمونه کار و روزمه اعتماد نکنید. حتی اگر عجله دارید باز هم به آسانی زیر بار استخدام فریلنسر ارزان نروید.

شناخت شرکت کارفرما

فریلنسرها مثل خیلی از کارمندهای شرکتی، شناخت کاملی از شرکت و کسب و کار ندارن. پس اگه دستمزد کمی به آنها پرداخت کنید، تا حد ممکن به دنبال تکمیل سریع  پروژه می‌رون در حالی که دیگه به هماهنگی نتیجه پروژه با اهداف کسب و کار شما توجهی داشته باشن و همین موضوع روی کیفیت خروجی و تناسبش با اهداف سازمانی تاثیر مستقیم میذاره.

رقابت

فریلنسرها ممکنه که یک ماه برای شما کار کنن و شاید ماه دیگه برای رقیبتان رزومه ارسال کنن. پس شرایط رقابتی و نقض حریم خصوصی  و محرمانگی داده ها رو در حین استخدام فریلنسر ارزان خیلی جدی تر مدنظرتون قرار بدید. البته می‌توانید با عقد قراردادهای مشروط مثلا قرارداد NDA یا همون قرارداد محرمانگی داده، نقض این حقوق رو مورد پیگیری قرار بدید.

 

ارزان‌تر بودن همیشه به معنای بهتر بودن نیست

این موضوع رو هیچ موقع از یاد نبرید که همیشه هر ارزانی به معنای سود کردن نیست. چه بسا توی از مواقع صرف کمی هزینه بیشتر باعث صرفه جویی، جلوگیری از هزینه های مضاعف و افزایش بهره وری میشه.

گاهی اوقات برای تکمیل کار باید هزینه و زمان بیشتری نسبت به قیمت ثبت شده برای پروژه پرداخت کنید. برای مثال اگر فریلنسر ارزان برای توسعه نرم افزار استخدام کردید تا اپلیکیشن موبایلی یا سایت طراحی کند، ولی کارش نظرتون را جلب نکنه، باید برای اصلاح کار اولیه وقت و پول بیشتری صرف کنید، یا فرد دیگری رو برای استخدام اشتباهات نفر اول استخدام کنید. این شرایط دور از ذهن نیست، چون رفع باگ‌ها و به روزرسانی محصول زمان می‌برد. این کارها باعث وقفه در تکمیل پروژه میشن. اصلاحات بیشتر به صرف هزینه بالاتری نیاز دارن.

این وقفه و اشتباهات از نظر بازاریابی، طراحی، فروش و خدمات مشتری مطلوب نیست و به کسب و کار و برندتون لطمه می‌زنن. در دنیای رقابتی امروز هر محصولی که کیفیت برتر را نداشته باشه چندان با اقبال عمومی مشتریان مواجه نمی‌شه.

بزرگترین لطمه حاصل از استخدام فریلنسر ارزان، آسیب دیدن سایر فعالیت‌ها و تلاش‌ها در حوزه کسب و کار هست. یعنی هر آنچه که در طول چند سال جمع کرده‌اید در عرض یک ماه نابود می‌شود.

برای گریز از این مشکل میتونید مشاغل خرد و محدود را به فریلنسرهای ارزان و کارهای حرفه‌ای تر رو به فریلنسرهای حرفه‌ای و دارای سابقه و نمونه کار واگذار کنید. استخدام فریلنسرهای خبره با قیمت مناسب ضمن کاهش هزینه های استخدام و منابع انسانی باعث افزایش بازده سرمایه گذاری و بهره وری می‌شود.

 انتخاب درست فریلنسر با بررسی پروفایل

پس قبل از استخدام فریلنسر ارزان و پذیرش ارزانترین پیشنهاد به بازده و اهمیت پروژه فکر کنید. ارزان ترین یا گرانترین پیشنهاد الزاما نشون دهنده کیفت کار نیست و شاخص مطلوبی برای استخدام فریلنسر نیست. حتما قبل از استخدام فریلنسرها پروفایلشون توی لینکدین و یا هر جای دیگه که خودشون رو معرفی کرده مشاهده و نمونه کارها و نظرات کارفرماهای قبلی رو کامل بررسی کنید.

همیشه دنبال پیشنهادهای منطقی برید تا موفقیت پروژه تضمین بشه.

توی این مقاله بیشتر به این موضوع توجه کردیم که چرا نباید فیمت رو به عنوان تنها فاکتور انتخاب فریلنسر برای انجام پروژه درنظر داشت تا شما رو با خظرات همکاری با فریلنسرهای ارزان قیمت آشنا کنیم.

شما چه تجربه‌ای در رابطه با همکاری با فریلنسرها داشتید؟ لطفا توی کامنت ها با ما به اشتراک بذارید.

 

 

نویسنده:

یک نظر بنویسید